Przemysłowe automaty programujące
Autoryzowany dystrybutor

dla wielko-seryjnej produkcji

Automaty programujące są bardzo szybkimi, w pełni adoptowalnymi do potrzeb programatorami przemysłowymi, które pozwalają programować jednocześnie do 48 układów z wydajnością do 1700 układów na godzinę. Głowica „pick & place” automatycznie pobiera układy z wejściowego medium (taśm, tacek lub tub), pozycjonuje je na dyszy przy użyciu laserowego systemu Laser Alignment i umieszcza je w podstawkach kilku głowic programujących Po skończeniu procesu programowania (kasowanie, programowanie, weryfikacja, serializacja) sterowanego z poziomu komputera PC, na obudowach układów można laserowo nanieść zdefiniowane przez użytkownika oznakowanie wykorzystując Laser Marker. Na koniec zaprogramowane układy są automatycznie pakowane do taśm, tacek lub tub. Cały proces jest realizowany w pełni automatycznie i zarządzany z poziomu oprogramowania BPWin™, które również rejestruje statystyki produkcyjne.

Elastyczność w konfigurowaniu automatów BPM do potrzeb użytkownika bazuje na szerokiej gamie dostępnych, opcjonalnych urządzeń peryferyjnych jak: wejściowe podajniki układów, automatyczne podajniki tub i tacek, marker laserowy, automatyczna pakowarka układów do taśm i inne. Dzięki nim maszyny mogą być łatwo adaptowane przez użytkownika do bieżących potrzeb. Automaty programujące wnoszą dodatkową korzyść – mogą przepakowywać układy z różnych mediów wejściowych do najbardziej efektywnych na produkcji taśm.

4910

 
programuje do
1708
układów
na godzinę
0048
układów
jednocześnie

4910 to najnowszy programator układów MCU, eMMC, NAND, NOR i pamięci szeregowych 9-tej generacji. Obsługuje szybkie sygnały układów do 200 MHz i najnowsze tryby pamięci eMMC HS400 z szybkością transferu 2,5 ns/B. Zapewniając szybkości transmisji danych do 100 MB/s i szybkości weryfikacji danych do 200MB/s automat 4910 oferuje najlepsze parametry przemysłowego programowania układów na rynku – pod względem szybkości 10-krotnie przewyższające konkurencyjne programatory uniwersalne, a pod względem pojemności pamięci obsługujące 256 GB z możliwością upgrade’u do 512 GB. Dzięki szybkości ładowania danych programujących 25 MB/s do wszystkich site’ów jednocześnie, zapewnia maksimum osiągalnej technologicznie wydajności – 1708 układów na godzinę.

4910 oferuje zaawansowane technologie. System orientacji i korekcji położenia układów na głowicy „pick & place”, wykorzystujący zintegrowaną z ruchomą głowicą kamerę CyberOptics i działający „w locie” w trakcie przenoszenia układów do site’u, zapewnia maksimum szybkości bez utraty precyzji w umieszczaniu układów w podstawkach.

4910 oferuje nagradzaną technologię sztucznej inteligencji firmy BPM - WhisperTeach, automatycznie ustawiającą położenie głowicy „pick & place” w osi pionowej z 15 mikronową dokładnością również dla najmniejszych obudów. Oszczędza to operatorowi średnio ponad 80% czasu ustawiania parametrów pracy maszyny i zwiększa uzysk produkcyjny.

4910 może mieć wbudowane do 12 stacji programujących 9-tej generacji, tym samym obsługuje do 48 układów jednocześnie. Technologia 9-tej generacji VectorEngine BitBlast zapewnia przy tym szybkości programowania bliskie technologicznym limitom, a tym samym wydajność dla pamięci wielkiej pojemności np. eMMC niespotykaną w innych rozwiązaniach. Im szybszy układ tym szybciej jest programowany. Przykładowo dla 4GB pamięci TOSHIBA VectorEngine BitBlast redukuje czas programowania/weryfikacji o ponad 8 minut, co w porównaniu do konkurencji daje ponad 5 minut przewagi.

4910 jest uniwersalnym rozwiązaniem wszystkich problemów z programowaniem układów. Jest przy tym kompatybilne z większością modułów podstawek poprzednich generacji programatorów firmy BPM. Jedna stacja programująca obsługuje wszystkie układy, redukując ilości potrzebnych urządzeń i akcesoriów. Konstrukcja samych modułów przewiduje gniazda pośrednie, dzięki którym w miarę zużycia można wymieniać same podstawki zamiast całych modułów, co obniża koszty wymiany nawet o 75%.

BPWin to przyjazne oprogramowanie nadzorujące pracę typu API pozwalające na integrację 4910 z zakładowymi systemami nadzoru produkcji MES.

3910

 
programuje do
1432
układów
na godzinę
0016
układów
jednocześnie

3910 to programator układów MCU, eMMC, NAND, NOR i pamięci szeregowych. Obsługuje szybkie sygnały układów do 200 MHz i najnowsze tryby pamięci eMMC HS400 z szybkością transferu 2,5 ns/B. Zapewniając szybkości transmisji danych do 100 MB/s i szybkości weryfikacji danych do 200MB/s automat 3910 oferuje najlepsze parametry przemysłowego programowania układów na rynku – pod względem szybkości 9-krotnie przewyższające konkurencyjne programatory uniwersalne, a pod względem pojemności pamięci obsługujące 256 GB z możliwością upgrade’u do 512 GB. Dzięki szybkości ładowania danych programujących 25 MB/s do wszystkich site’ów jednocześnie, zapewnia maksimum osiągalnej technologicznie wydajności do 1432 układów na godzinę.

3910 oferuje zaawansowane technologie z flagowych najbardziej rozbudowanej maszyny 4900. System orientacji i korekcji położenia układów na głowicy „pick & place”, wykorzystujący zintegrowaną z ruchomą głowicą kamerę CyberOptics i działający „w locie” w trakcie przenoszenia układów do site’u, zapewnia maksimum szybkości bez utraty precyzji w umieszczaniu układów w podstawkach.

3910 oferuje nagradzaną technologię sztucznej inteligencji firmy BPM - WhisperTeach, automatycznie ustawiającą położenie głowicy „pick & place” w osi pionowej z 15 mikronową dokładnością również dla najmniejszych obudów. Oszczędza to operatorowi średnio ponad 80% czasu ustawiania parametrów pracy maszyny i zwiększa uzysk produkcyjny.

3910 może mieć wbudowane do 4 stacji programujących 9-tej generacji, tym samym obsługuje do 16 układów jednocześnie. Technologia 9-tej generacji VectorEngine BitBlast zapewnia przy tym szybkości programowania bliskie technologicznym limitom, a tym samym wydajność dla pamięci wielkiej pojemności np. eMMC niespotykaną w innych rozwiązaniach. Im szybszy układ tym szybciej jest programowany. Przykładowo dla 4GB pamięci TOSHIBA VectorEngine BitBlast redukuje czas programowania/weryfikacji o ponad 8 minut, co w porównaniu do konkurencji daje ponad 5 minut przewagi.

3910 jest uniwersalnym rozwiązaniem wszystkich problemów z programowaniem układów. Jest przy tym kompatybilne z większością modułów podstawek poprzednich generacji programatorów firmy BPM. Jedna stacja programująca obsługuje wszystkie układy, redukując ilości potrzebnych urządzeń i akcesoriów. Konstrukcja samych modułów przewiduje gniazda pośrednie, dzięki którym w miarę zużycia można wymieniać same podstawki zamiast całych modułów, co obniża koszty wymiany nawet o 75%.

BPWin to przyjazne oprogramowanie nadzorujące pracę typu API pozwalające na integrację 3910 z zakładowymi systemami nadzoru produkcji MES.

4900

 
 

4900 jest ultra-szybkim, w pełni konfigurowalnym, uniwersalnym, automatycznym programatorem 9 generacji bazującym na głowicach programujących 2900. Jest najbardziej wydajnym urządzeniem dostępnym na rynku, które może programować równolegle do 48 układów z szybkością do 1500 układów na godzinę. Obsługuje m.in. układy typu: MCU, NOR, NAND, eMMC, PLD. Jest oparty o oryginalną technologię firmy BPM Vector Engine Co-Processor® BitBlast Vector Engine BitBlast zapewnia maksymalną szybkość programowania m.in. zarządzanych pamięci NAND z interfejsem eMMC, a 9-ta generacja maksymalną szybkość 25MB/s ładowania danych programujących do wszystkich „site’ów” jednocześnie. Skutkuje to bezkonkurencyjną wydajnością programatora. Przy czym 9-ta generacja dopuszcza stosowanie modułów podstawek typu FX, FX2/FX4, FVE wcześniejszych generacji 7 i 8. Ogranicza to, dotychczasowym użytkownikom urządzeń BPM, konieczne nakłady finansowe na zakup dedykowanych modułów. Dodatkowo opcja gniazda pośredniego między płytką drukowaną a wymienną podstawką zwiększa żywotność tych modułów oraz redukuje koszty wymiany zużywających się podstawek. Dla pozycjonowania programowanego układu na dyszy głowicy Pick & Place używany jest system CyberOptics Laser Camera umieszczony na samej głowicy. Opcjonalnie instalowana jest inspekcja optyczna 3D.

3900

 
 

3900 jest ultra-szybkim, w pełni konfigurowalnym, uniwersalnym, automatycznym programatorem 9 generacji bazującym na głowicach programujących 2900. Jest urządzeniem, które może programować do 1100 układów na godzinę obsługując równolegle do 16 układów. Obsługuje układy flash typu: MCU, eMMC, NAND, NOR i Serial Flash. Jest oparty o oryginalną technologię firmy BPM Vector Engine Co-Processor® BitBlast Vector Engine BitBlast zapewnia maksymalną szybkość programowania m.in. zarządzanych pamięci NAND z interfejsem eMMC, a 9-ta generacja maksymalną szybkość 25MB/s ładowania danych programujących do wszystkich „site’ów” jednocześnie. Skutkuje to bezkonkurencyjną wydajnością programatora. Przy czym 9-ta generacja dopuszcza stosowanie modułów podstawek typu FX, FX2/FX4, FVE wcześniejszych generacji 7 i 8. Ogranicza to, dotychczasowym użytkownikom urządzeń BPM, konieczne nakłady finansowe na zakup dedykowanych modułów. Dodatkowo opcja gniazda pośredniego między płytką drukowaną a wymienną podstawką zwiększa żywotność tych modułów oraz redukuje koszty wymiany zużywających się podstawek. Dla pozycjonowania programowanego układu na dyszy głowicy Pick & Place używany jest system CyberOptics Laser Camera umieszczony na samej głowicy.

4800

 
 

4800 jest ultra-szybkim, w pełni konfigurowalnym, uniwersalnym, automatycznym programatorem 8 generacji bazującym na głowicach programujących 2800. Jest jednym z najbardziej wydajnych urządzeń dostępnych na rynku, które może programować równolegle do 36 układów z szybkością do 1500 układów na godzinę. Obsługuje m.in. układy typu: MCU, NOR, NAND, eMMC, PLD. Jest oparty o oryginalną technologię firmy BPM Vector Engine Co-Processor® BitBlast. BitBlast drastycznie podnosi szybkość programowania zarządzanych pamięci NAND z interfejsem eMMC, co skutkuje bezkonkurencyjną wydajnością programatora. Dla pozycjonowania programowanego układu na dyszy głowicy Pick & Place używany jest system CyberOptics Laser Camera umieszczony na samej głowicy. Dedykowane moduły podstawek FVE z opcją gniazda pośredniego między płytką drukowaną a wymienną podstawką, zwiększają ich żywotność i uzysk produkcyjny w pierwszym przebiegu programowania oraz redukują koszty wymiany zużywających się podstawek.

3800MK2

 
 

3800MK2 jest super-szybkim, w pełni konfigurowalnym, uniwersalnym, automatycznym programatorem 8 generacji bazującym na głowicach programujących 2800. Może programować równolegle do 16 układów z szybkością do 1100 układów na godzinę. Obsługuje m.in. układy typu: MCU, NOR, NAND, eMMC, PLD. Jest oparty o oryginalną technologię firmy BPM Vector Engine Co-Processor® BitBlast. BitBlast drastycznie podnosi szybkość programowania zarządzanych pamięci NAND z interfejsem eMMC, co skutkuje bezkonkurencyjną wydajnością programatora. Do pozycjonowania programowanego układu na na dyszy głowicy Pick & Place 3800MK2 używa podwójnej górnej/dolnej kamery CCD. Dedykowane moduły podstawek FVE z opcją gniazda pośredniego między płytką drukowaną a wymienną podstawką, zwiększają ich żywotność i uzysk produkcyjny w pierwszym przebiegu programowania oraz redukują koszty wymiany zużywających się podstawek.

4710 / 3710-MK2

 

4710/3710-MK2 są szybkimi, w pełni konfigurowalnymi automatami programującymi odpowiednio 7 generacji, bazującymi na głowicach programujących 1710. Nie są one rekomendowane do nowych projektów, chyba że użytkownicy takich urządzeń, posiadający bogate spektrum różnych modułów podstawek chcą rozbudować swoje możliwości produkcyjne bez inwestycji w nowe zestawy akcesoriów.