Materiały „Tape & Reel”
Autoryzowany dystrybutor
Wytłaczane taśmy nośne

 

Wytłaczane taśmy nośne (Carrier Tapes) zapewniają ochronę układom scalonym i innym podzespołom przed mechanicznymi i elektrostatycznymi (ESD) uszkodzeniami podczas transportu i przechowywania. Taśmy te są powszechnie stosowane w podajnikach układów maszyn “pick & place” przy montażu automatycznym elementów na obwodach drukowanych.


Taśmy nośne firmy ADVANTEK łączą w sobie zalety oferowane przez znacznie droższe środki ochrony elementów. Zabezpieczają one bardzo wrażliwe podzespoły jak m.in. układy w obudowach QFP, CSP lub same struktury półprzewodnikowe przed urazami mechanicznymi.

Linia produktów taśm nośnych zawiera najwyższej klasy produkty wykonane w technologii ADVANTEK SFT™ (Sharp Form Tape), które mogą być stosowane w warunkach sterylnych „clean-room’ów” i w zastosowaniach wymagających najwyższej precyzji. Prawie prostopadłe ścianki kieszonek zapobiegają przemieszczaniu się podzespołów i uszkodzeniom spowodowanym przez kontakt z krawędziami układu. Dna kieszonek SFT™ są płaskie aby zapewnić poziome położenie i właściwe podawanie w automatach „pick & place”.

Perforowane taśmy nośne

 

SURFTAPE® jest unikatową perforowaną taśmą nośną gdzie element jest umieszczany na lepkiej podporze wewnątrz przegrody. Przylepna baza bezpiecznie trzyma element w bezpiecznej pozycji w jakiej został umieszczony aż do pobrania go do montażu.


SURFTAPE® została zaprojektowana zgodnie z wieloma międzynarodowymi standardami: EIA 481, EIA 747, IEC 60286-3, and JIS C 0806.

Zalety stosowania:

  • Brak niekontrolowanych przesunięć w osiach X, Y i obrotów - podzespoły pozostają bezpieczne w komorach w stałych pozycjach aż do pobrania ich do montażu i nie potrzebna jest żadna korekcja na maszynach “pick & place.
  • Ograniczenie kosztów oprzyrządowania dla potrzeb wytłoczenia właściwej wielkości gniazd – elementy różnych rozmiarów mogą pasować do tej samej kieszonki spośród bogatej oferty standardowych taśm SURFTAPE®.
  • Zgodność z technologiami COB i SMT – samoprzylepna baza jest wolna od niedopuszczalnych środków chemicznych.
  • Eliminacja taśm zabezpieczających – brak problemów z rwaniem się taśmy w trakcie jej odrywania przy pobieraniu elementów i obniżenie kosztów.
Taśmy zabezpieczające

 

Taśma zabezpieczająca (Cover Tape) połączona z taśmą nośną przykrywa element umieszczone w kieszonkach zabezpieczając je przed wypadnięciem. ADVANTEK oferuje pełny zakres taśm zgrzewanych na gorąco i przylegających na zasadzie podciśnienia. Ponieważ wiele układów do montażu powierzchniowego wymaga ochrony ESD, dostarczamy też taśmy z parametrami antyelektrostatycznymi zapewniającymi bezpieczne warunki wewnątrz kieszonek. Wiele taśm zapewnia też wyjątkową przeźroczystość istotną przy inspekcji optycznej wewnątrz kieszonek..

Szpule transportowe

 

Szpule transportowe stanowią medium nośne taśm z podzespołami, które są nawijane właśnie na plastikowe szpule. Zapobiegają one uszkodzeniom elementów w czasie transportu i przechowywania, a w procesie produkcji są stosowane na podajnikach elementów. Dostępne są średnice 7", 13", 15" i 22". Szpule LOKREEL® są wykonane z wysokociśnieniowo wtryskiwanego polystyrenu i zapewniają wyjątkową ochronę mechaniczną i elektrostatyczną zapakowanych podzespołów. Każda szpula ma zwiększoną przestrzeń na etykietę. Kilka dostępnych wariantów szpul 13" pozwala znaleźć najkorzystnieszy stosunek ceny do oczekiwanych parametrów.

Taśmy osłonowe

 

Taśmy osłonowe zapewniają dodatkową ochronę elementom zapakowanym w taśmy nośne nawinięte na szpule. Taśmy PROBANDS™ są odrobinę szersze niż taśmy nośne i całkowicie przykrywają taśmę nośną nawiniętą na szpulę. LOKBANDS® są dopasowane do zewnętrznych krawędzi szpuli I osłaniają całą szpulę z nawiniętą taśmą nośną z elementami. Oba typy taśm zapewniają ochronę antyelektrostatyczną ESD.

Torebki ochronne

 

Torebki STATLOK® zapewniając ochronę antyelektrostatyczną i DRYLOK®, dodatkowo chroniące przed wilgocią, zostały specjalnie zaprojektowane do zabezpieczenia wrażliwych na kurz, wilgoć i elektrostatykę układów.

Pochłaniacze wilgoci

 

Pochłaniacze wilgoci VAPLOK™ chronią wrażliwe na wilgoć podzespoły poprzez absorbcję cząstek wody, które mogą znajdować się wewnątrz hermetycznie, próżniowo zapakowanych torebek ochronnych.


Spełniają normy EIA Std. 583, MIL-D-3464 Type I i II. Materiałem chłonnym może być glina lub żel silikonowy.

Wskaźniki wilgotności

 

Karty wskaźników wilgotności stanowią tanią metodę kontroli warunków panujących w środku zamkniętych próżniowo torebek ochronnych. Pola na wskaźniku zmieniają kolor wraz ze zmianami poziomu wilgotności wewnątrz torebki i na tej podstawie pozwalają zweryfikować prawidłowość przechowywania podzespołów.


Spełniają normy MIL-I-8835, MIL-P-116 MTH II i JEDEC. Dostępna jest wersja wolna od Cobalt DiChloride spełniająca dyrektywę EU REACH.