Przemysłowe automaty programujące
Autoryzowany dystrybutor

dla wielko-seryjnej produkcji

Automaty programujące są bardzo szybkimi, w pełni adoptowalnymi do potrzeb programatorami przemysłowymi, które pozwalają programować jednocześnie do 48 układów z wydajnością do 1700 układów na godzinę. Głowica „pick & place” automatycznie pobiera układy z wejściowego medium (taśm, tacek lub tub), pozycjonuje je na dyszy przy użyciu laserowego systemu Laser Alignment i umieszcza je w podstawkach kilku głowic programujących Po skończeniu procesu programowania (kasowanie, programowanie, weryfikacja, serializacja) sterowanego z poziomu komputera PC, na obudowach układów można laserowo nanieść zdefiniowane przez użytkownika oznakowanie wykorzystując Laser Marker. Na koniec zaprogramowane układy są automatycznie pakowane do taśm, tacek lub tub. Cały proces jest realizowany w pełni automatycznie i zarządzany z poziomu oprogramowania BPWin™, które również rejestruje statystyki produkcyjne.

Elastyczność w konfigurowaniu automatów BPM do potrzeb użytkownika bazuje na szerokiej gamie dostępnych, opcjonalnych urządzeń peryferyjnych jak: wejściowe podajniki układów, automatyczne podajniki tub i tacek, marker laserowy, automatyczna pakowarka układów do taśm i inne. Dzięki nim maszyny mogą być łatwo adaptowane przez użytkownika do bieżących potrzeb. Automaty programujące wnoszą dodatkową korzyść – mogą przepakowywać układy z różnych mediów wejściowych do najbardziej efektywnych na produkcji taśm.

 
programuje do
I432
układów
na godzinę
48
układów
jednocześnie

BPM310 jest automatycznym systemem programującym oferującym maksimum funkcjonalności dostępnych w firmie BPM Microsystems. Jest ultra-szybkim, w pełni konfigurowalnym, uniwersalnym, automatycznym programatorem 10 generacji bazującym na 6-iu najnowszych i najszybszych 8-io podstawkowych „site’ach“. Dzięki temu przy najmniejszych w porównaniu do konkurencji gabarytach urządzenia, może programować równolegle do 48 układów z wydajnością manipulatora XY do 1 432 układów na godzinę. Aby zapewnić możliwość zapisywania układów pobieranych automatycznie z dowolnego medium (opakowania), a po zaprogramowaniu pakowania ich do tacek lub taśm, producent oferuje odpowiednie oprzyrządowanie peryferyjne. I tak na wejściu można zastosować podajniki pojedynczych tacek lub tacek ze stosu, podajniki układów z taśm tłoczonych lub z tub. Na wyjściu natomiast można użyć pakowarkę układów do taśm „Tape & Reel” lub gromadzić układy na tackach układanych ewentualnie w stosy. Dodatkowo w procesie programowania układy mogą być poddane inspekcji optycznej 3D lub oznaczane laserowo, co jest alternatywą do naklejania drukowanych etykiet.

BPM310 dla osiągnięcia maksymalnej wydajności i uzysku precyzyjnie pozycjonuje programowane układy na dyszy głowicy Pick & Place używając optycznego systemu CyberOptics Laser Camera umieszczonego na samej głowicy. Stosuje też nagradzaną oryginalną technologię WhisperTeach™ do automatycznego precyzyjnego pozycjonowania głowicy w osi pionowej.

BPM310 obsługuje układy od najmniejszych CSP (Chip-Scal-Package) 0,4 x 0,2 mm do największych QFP m.in. układy typu: MCU, UFS, eMMC, NOR, NAND, PLD. Jest oparty o oryginalną technologię firmy BPM Vector Engine Co-Processor® BitBlast. Vector Engine BitBlast zapewnia maksymalną szybkość programowania m.in. zarządzanych pamięci NAND z interfejsami eMMC i UFS, a 10-ta generacja maksymalną szybkość 25MB/s ładowania danych programujących do wszystkich „site’ów” jednocześnie. W przypadku pamięci UFS 2.1 opcjonalny adapter zapewnia sekwencyjny odczyt danych do 440MB/s i zapis do 201MB/s. Skutkuje to bezkonkurencyjną wydajnością programatora.

BPM310 pozwala stosować moduły podstawek typu FX, FX2/FX4, FVE z wcześniejszych generacji 7, 8 i 9. Ogranicza to, dotychczasowym użytkownikom urządzeń BPM, konieczne nakłady finansowe na zakup dedykowanych modułów do nowej maszyny. Stosowana od lat i sprawdzona opcja gniazda pośredniego między płytką drukowaną, a wymienną podstawką zwiększa żywotność tych modułów oraz redukuje koszty wymiany zużywających się podstawek do kosztów samych podstawek.

BPM310 jest obsługiwany przez znane z poprzednich generacji urządzeń, ciągle rozwijane oprogramowanie BPWin.

BPM310 przy produkcji masowej zapewnia 3xE:

  • Efektywność
  • Ergonomię
  • Ekonomiczność

3901

 
programuje do
I088
układów
na godzinę
I6
układów
jednocześnie

3901 jest, bazującym na maszynie 4910, automatycznym systemem programującym oferującym wiele funkcjonalności w najbardziej atrakcyjnej na rynku cenie. Jest ultra-szybkim, w pełni konfigurowalnym, uniwersalnym, automatycznym programatorem 9 generacji bazującym na sprawdzonym systemie 4910. Może programować równolegle do 16 układów z wydajnością manipulatora XY do 1088 układów na godzinę. Aby zapewnić możliwość zapisywania układów pobieranych automatycznie z dowolnego medium (opakowania), a po zaprogramowaniu pakowania ich do tacek lub taśm, producent oferuje odpowiednie oprzyrządowanie peryferyjne. I tak na wejściu można zastosować podajniki pojedynczych tacek lub tacek ze stosu, podajniki układów z taśm tłoczonych lub z tub. Na wyjściu natomiast można użyć pakowarkę układów do taśm „Tape & Reel” lub gromadzić układy na tackach układanych ewentualnie w stosy. Dodatkowo w procesie programowania układy mogą być poddane inspekcji optycznej 3D lub oznaczane laserowo, co jest alternatywą do naklejania drukowanych etykiet.

3901 dla osiągnięcia maksymalnej wydajności i uzysku pozycjonuje programowane układy na dyszy głowicy Pick & Place używając optycznego systemu CyberOptics Laser Camera umieszczonego na samej głowicy. Stosuje też nagradzaną oryginalną technologię WhisperTeach™ do automatycznego precyzyjnego pozycjonowania głowicy w osi pionowej.

3901 obsługuje m.in. układy typu: MCU, NOR, NAND, eMMC, PLD. Jest oparty o oryginalną technologię firmy BPM Vector Engine Co-Processor® BitBlast. Vector Engine BitBlast zapewnia maksymalną szybkość programowania m.in. zarządzanych pamięci NAND z interfejsem eMMC, a 9-ta generacja maksymalną szybkość 25MB/s ładowania danych programujących do wszystkich „site’ów” jednocześnie. Skutkuje to bezkonkurencyjną wydajnością programatora. Przy czym 9-ta generacja dopuszcza stosowanie modułów podstawek typu FX, FX2/FX4, FVE wcześniejszych generacji 7 i 8. Ogranicza to, dotychczasowym użytkownikom urządzeń BPM, konieczne nakłady finansowe na zakup dedykowanych modułów. Dodatkowo opcja gniazda pośredniego między płytką drukowaną a wymienną podstawką zwiększa żywotność tych modułów oraz redukuje koszty wymiany zużywających się podstawek.

3928

 
programuje do
I432
układów
na godzinę
28
układów
jednocześnie

3928 jest, bazującym na maszynie 3910, zoptymalizowanym pod względem wydajności automatycznym systemem programującym 3910 I oferowanym w bardzo konkurencyjnej cenie. Jest ultra-szybkim, w pełni konfigurowalnym, uniwersalnym, automatycznym 9 generacji. Może programować równolegle do 28 układów z wydajnością manipulatora XY do 1432 układów na godzinę. Aby zapewnić możliwość zapisywania układów pobieranych automatycznie z dowolnego medium (opakowania), a po zaprogramowaniu pakowania ich do tacek lub taśm, producent oferuje odpowiednie oprzyrządowanie peryferyjne. I tak na wejściu można zastosować podajniki pojedynczych tacek lub tacek ze stosu, podajniki układów z taśm tłoczonych lub z tub. Na wyjściu natomiast można użyć pakowarkę układów do taśm „Tape & Reel” lub gromadzić układy na tackach układanych ewentualnie w stosy. Dodatkowo w procesie programowania układy mogą być poddane inspekcji optycznej 3D lub oznaczane laserowo, co jest alternatywą do naklejania drukowanych etykiet.

3928 dla osiągnięcia maksymalnej wydajności i uzysku pozycjonuje programowane układy na dyszy głowicy Pick & Place używając optycznego systemu CyberOptics Laser Camera umieszczonego na samej głowicy. Stosuje też nagradzaną oryginalną technologię WhisperTeach™ do precyzyjnego automatycznego pozycjonowania głowicy w osi pionowej. Opcjonalnie może być wyposażony w inspekcję 3D.

3928 obsługuje m.in. układy typu: MCU, NOR, NAND, eMMC, PLD. Jest oparty o oryginalną technologię firmy BPM Vector Engine Co-Processor® BitBlast. Vector Engine BitBlast zapewnia maksymalną szybkość programowania m.in. zarządzanych pamięci NAND z interfejsem eMMC, a 9-ta generacja maksymalną szybkość 25MB/s ładowania danych programujących do wszystkich „site’ów” jednocześnie. Skutkuje to bezkonkurencyjną wydajnością programatora. Przy czym 9-ta generacja dopuszcza stosowanie modułów podstawek typu FX, FX2/FX4, FVE wcześniejszych generacji 7 i 8. Ogranicza to, dotychczasowym użytkownikom urządzeń BPM, konieczne nakłady finansowe na zakup dedykowanych modułów. Dodatkowo opcja gniazda pośredniego między płytką drukowaną a wymienną podstawką zwiększa żywotność tych modułów oraz redukuje koszty wymiany zużywających się podstawek.