Oprogramowanie sterujące

 
 

PG4U (ProGrammer for you) jest wygodnym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem sterującym, wspólnym dla wszystkich programatorów ELNEC’a. Pracuje ono na wszystkich platformach Windows od Windows XP do Windows 8 64-bit. Oprogramowanie jest regularnie unowocześniane, a każda nowa wersja jest natychmiast publikowana na stronie producenta. Update’y są dostępne gratis dla wszystkich użytkowników i przez cały okres życia programatorów.


Oprogramowanie dla programatorów ELNEC składa się z PG4UW (Windows) podstawowego programu sterującego i PG4UWMC (Multiprogramming Control) drivere’a dla wielogniazdowych programatorów. Pierwszy jest używany do definiowania projektu i ustawiania parametrów procesu programowania. Drugi jest przydatny dla programatorów wielogniazdowych i programatorów uniwersalnych z 48-pin driver’em pracujących w trybie mulitiprogramowania.


Oprogramowanie jest dostępne na stronie producenta w dwóch wersjach: unowocześnianej regularnie - Regular i unowocześnianej na zlecenie - OnDemand. Wersja Regular jest publikowana średnio co 4-6 tygodnie i zawiera obsługę nowych układów zaimplementowanych od czasu publikacji poprzedniej wersji oraz szereg usprawnień i nowych możliwości. Średnio ELNEC dodaje 626 nowych układów w każdej takiej nowej wersji. Wersje na zlecenie OnDemand powstają interwencyjnie z inicjatywy użytkowników. Często są publikowane codziennie, nawet w kilka godzin po zgłoszeniu. Obejmują one nowe potrzebne układy oraz krytyczne błędy. Wersje OnDemand są w pełni funkcjonalne i nie mają żadnych ograniczeń w użytkowaniu. Różnica jest tylko w publikacji list obsługiwanych układów na stronie producenta – są one uaktualniane tylko przy wersji Regular. Ponadto wersje OnDemand są tworzone tylko dla programatorów wielogłowicowych i uniwersalnych z 48-pin driver’em.


Cechy oprogramowania:

  • Nadzoruje standardowe operacje na buforze i układach.
  • Realizuje zabezpieczenia: test obecności układu w podstawce, sprawdzanie sygnatury.
  • Funkcje specjalne: serializacja, rozbudowane statystyki, automatyczne potwierdzenie operacji, zdalne sterowanie, łańcuch JTAG itp.
  • Informacja o układach: wymiary obudów, konfiguracja ISP, sposób oznaczeń, opis szczegółowy dla wybranych skomplikowanych układów.
  • Obsługa wszystkich powszechnie stosowanych formatów danych.
  • Wersje językowe: słowacka, angielska, niemiecka, francuska, portugalska, rosyjska, koreańska, chińska, japońska.
  • Stosowanie tylko algorytmów sprawdzonych i certyfikowanych przez producentów półprzewodników.
  • System wspomagania “Help”.
 

BeeProg3/BeeProg2/BeeProg2C Tryb Multi-programowania pozwala podłączyć do 8 programatorów do jednego komputera nadrzędnego. W takiej konfiguracji wszystkie programatory mogą pracować równocześnie i niezależnie – każdy może nawet programować różne układy. Taki tryb pracy stanowi drogę zwiększania potencjału firmy bazującego na programatorach inżynierskich wraz ze wzrostem wolumenów produkcji.