Programatory autonomiczne

Programatory autonomiczne określane również jako wolnostojące to urządzenia nie wymagające do pracy nadzoru komputera zewnętrznego. Nie chodzi przy tym o urządzenia, które współpracując z komputerem nadrzędnym umożliwiają inicjację operacji programowania z poziomu samego programatora np. klawiszem start a stan operacji programowania pokazują na diodach. Za programator autonomiczny uważamy urządzenie odporne na zanik zasilania – takie, które po ponownym zasileniu jest gotowe do samodzielnej pracy.

Programator autonomiczny musi więc zawierać:

  • Interfejs operacyjny użytkownika np. klawiaturę, wyświetlacz, touch screen.
  • Bufor pamięci do zapamiętania job’ów lub danych programujących.
  • Możliwość kopiowania kopiowanie wzorca.

W oczywisty sposób automaty produkcyjne stanowiące kompletne systemy programowania z własnym komputerem są autonomiczne. W rozwiązaniach ręcznych programator autonomiczny daje możliwość sprowadzenia operacji programowania do najprostszych czynności możliwych do wykonania nawet przez niewykwalifikowanego operatora.

WG Electronics jako autoryzowany dystrybutor renomowanych producentów programatorów układów półprzewodnikowych zaprasza do odwiedzenia stron poświęconych ofercie swoich partnerów w zakresie programatorów autonomicznych.

•  Programatory gniazdowe

•  Automaty programujące

•  Kopiarki kart SD i pamięci USB

WG Electronics zapewnia w temacie programowania doradztwo i wsparcie techniczne oparte na ponad 25 letnim własnym doświadczeniu w projektowaniu, produkcji i dystrybucji programatorów oraz na doświadczeniu naszych renomowanych partnerów – wiodących światowych producentów takich urządzeń.