Programatory uniwersalne

Programatory uniwersalne to urządzenia obsługujące szeroką gamę różnych układów różnych producentów. Ten typ programatorów zdominował dzisiejszy rynek. Alternatywne programatory specjalizowane znajdują zastosowanie w wąskim obszarze tanich i ściśle dedykowanych, do jednego typu układów, rozwiązań.

WG Electronics jako autoryzowany dystrybutor renomowanych producentów programatorów układów półprzewodnikowych zaprasza do odwiedzenia stron poświęconych ofercie swoich partnerów w zakresie programatorów uniwersalnych.

•  Programatory gniazdowe, jedno- i wielokrotne, ręczne i automatyczne

•  Programatory ISP

•  Kopiarki kart SD i pamięci USB

Programatory uniwersalne są w dzisiejszych czasach konstruowane na bazie uniwersalnego hardware’u tzn. w przypadku programatorów gniazdowych w oparciu o maksymalnie dużą liczbę uniwersalnych pin driver’ów, a w przypadku programatorów ISP w oparciu o maksymalnie dużą ilość uniwersalnych kanałów dostępu. Pin driver’y i kanały dostępu są kontrolowane programowo, a ich uniwersalność pozwala na adaptację urządzeń do nowych typów programowanych układów na drodze czysto programowej.

Przy wyborze programatora uniwersalnego pod kątem swoich potrzeb kluczowa jest więc ilość uniwersalnych driverów lub kanałów. Stanowi ona rzeczywiste, sprzętowe ograniczenie możliwości funkcjonalnych programatora i determinuje możliwości jego przyszłego rozwoju o nowe algorytmy programowania. Istotną też w aspekcie przyszłego rozwoju jest marka producenta i strategia opłat za update’y oprogramowania lub za nowe unikatowe algorytmy. Z jednej strony producent musi mieć dostęp do specyfikacji technicznej nowych algorytmów, a ta obecnie nie jest powszechnie publikowana przez dostawców półprzewodników tylko udostępniana wybranym i renomowanym producentom programatorów. Z drugiej strony tylko producenci programatorów pokrywający światowy rynek są w stanie zapewnić gratis szeroką gamę algorytmów lub rozsądne ceny na opracowanie unikatowych specjalizowanych.

Pewnym miernikiem „siły” producenta i uniwersalności jego rozwiązania jest często podawana ilość programowanych układów i publikowana lista obsługiwanych układów. Innym istotnym kryterium jest szybkość działania, tak krytyczna przy dzisiejszych olbrzymich pojemnościach stosowanych pamięci.

WG Electronics zapewnia w temacie programowania doradztwo i wsparcie techniczne oparte na ponad 25 letnim własnym doświadczeniu w projektowaniu, produkcji i dystrybucji programatorów oraz na doświadczeniu naszych renomowanych partnerów – wiodących światowych producentów takich urządzeń.