Programatory wielogniazdowe

Programatory wielogniazdowe to urządzenia programujące równolegle w czasie kilka / kilkanaście / kilkadziesiąt programowalnych układów scalonych przed ich zamontowaniem na płytce drukowanej lub w urządzeniu. Operacja programowania odbywa się w gniazdach, które stanowią podstawki zaciskowe dopasowane do obudów układów. Zwykle programator ma wielostykowe złącza lub zaciskane podstawki uniwersalne np. typu DIP-48, w które wkłada się, jeśli potrzeba, odpowiedni adapter dopasowujący – przejściówkę. Dlatego dobierając programator należy sprawdzić nie tylko czy programator obsługuje nasz układ ale również jaka przejściówka jest potrzebna. Więcej ogólnych informacji o adapterach można znaleźć w artykule Adaptery do programatorów.

Alternatywą dla programatorów gniazdowych są programatory ISP, programujące układy scalone w układzie docelowym już po ich zamontowaniu na płytce drukowanej. Jeszcze niedawno się wydawało, że wyprą one programatory gniazdowe. Układy zapisywać można bowiem w produkcyjnym ciągu technologicznym np. w fazie końcowego testowania zmontowanego pakietu. Jednak olbrzymie pojemności współczesnych pamięci NAND Flash i czas ich zaprogramowania metodą ISP spowalnia cały proces często do nieakceptowalnych granic. Dlatego ciągle polecamy programatory gniazdowe.

Wielogniazdowe
Automaty produkcyjne

Polecamy programatory

beehive204
BeeHive204
• najtańszy w naszej ofercie
• ponad 119 tys. układów
• update’y gratis
beehive208s
BeeHive208S
autonomiczny (wolnostojący)
• ponad 119 tys. układów
• update’y gratis
bpm 2900
2900
• najszybszy na rynku
• rozwiązanie „topowe”

Polecamy produkty firm

WG Electronics zapewnia w temacie programowania doradztwo i wsparcie techniczne oparte na ponad 30-letnim własnym doświadczeniu w projektowaniu, produkcji i dystrybucji programatorów oraz na doświadczeniu naszych renomowanych partnerów – wiodących światowych producentów takich urządzeń. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem Jak dobrać programator i do skorzystania z naszego selektora programatorów.