Programatory autonomiczne

Programatory autonomiczne określane również jako wolnostojące to urządzenia nie wymagające do pracy nadzoru komputera zewnętrznego. Z punktu widzenia produkcyjnego programowania układów bardzo wygodna jest możliwość inicjacji operacji programowania przyciskiem na obudowie programatora lub samoinicjacja po włożeniu układu do podstawki - bez konieczności każdorazowego użycia komputera. Rozwinięciem tej idei są programatory autonomiczne tzn. takie które mogą pracować samodzielnie w ogóle bez komputera nadrzędnego. Muszą one co najmniej po zaniku zasilania pamiętać nastawy oraz bufor danych. Programują lub kopiują wzorzec po inicjacji odpowiednim przyciskiem lub po samoinicjacji po włożeniu układu do podstawki. Bardziej zaawansowane programatory autonomiczne posiadają własny interfejs użytkownika (graficzny wyświetlacz dotykowy, klawiaturę, wyświetlacz, …) i bufor danych w pamięci Flash lub na karcie SD. Mogą zapamiętywać i odtwarzać wcześniej zdefiniowane zadania („job”).

Programator autonomiczny daje możliwość sprowadzenia operacji programowania do najprostszych czynności możliwych do wykonania nawet przez niewykwalifikowanego operatora.

Nie mieszczące się w powyższych ramach automaty produkcyjne, stanowiące kompletne systemy programowania z własnym komputerem, w oczywisty sposób też są autonomiczne.

Wielogniazdowe
Automaty produkcyjne

Polecamy programatory

beehive208s
BeeHive208S
• ponad 119 tys. układów
• update’y gratis

Polecamy produkty firmy

WG Electronics zapewnia w temacie programowania doradztwo i wsparcie techniczne oparte na ponad 30-letnim własnym doświadczeniu w projektowaniu, produkcji i dystrybucji programatorów oraz na doświadczeniu naszych renomowanych partnerów – wiodących światowych producentów takich urządzeń. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem Jak dobrać programator i do skorzystania z naszego selektora programatorów.