Programatory mikrokontrolerów

Programatory mikrokontrolerów rozumiane jako programatory specjalizowane do zapisywania pamięci mikrokontrolerów obecnie w praktyce ustąpiły miejsca programatorom uniwersalnym.
Niektórzy producenci oferują nadal proste, tanie programatory dedykowane do danej rodziny mikrokontrolerów. Oferują też je często sami producenci półprzewodników.
Jednak dynamiczny rynek mikrokontrolerów uzasadnia inwestycję w perspektywiczne, uniwersalne rozwiązanie. Nie powinniśmy się ograniczać w przyszłości do aktualnie stosowanego typu procesora.

Ostatnim urządzeniami, w ofercie naszej firmy, specjalizowanymi do mikrokontrolerów są programatory ISP FlashRunner II i Flashrunner III firmy SMH, dedykowane do układów danego producenta. Celowe jest ich zastosowanie przy seryjnej długofalowej produkcji. Jeśli przewidywane są częste zmiany stosowanego mikrokontrolera zalecamy rozwiązania uniwersalne.

WG Electronics zapewnia w temacie programowania doradztwo i wsparcie techniczne oparte na ponad 25 letnim własnym doświadczeniu w projektowaniu, produkcji i dystrybucji programatorów oraz na doświadczeniu naszych renomowanych partnerów – wiodących światowych producentów takich urządzeń.