Programatory in-line

Programatory in-line to urządzenia przeznaczone do programowania układów w ramach procesu technologicznego montażu i testowania płyt elektronicznych. W oczywisty sposób można zaliczyć do nich wszystkie rozwiązania ISP, które z założenia zapisują zamontowane już na płytach układy przy końcu procesu produkcyjnego. Z założenia celem programowania ISP jest integracja tej operacji w ramach procesu produkcji, a naturalnym jest włączenie jej w proces końcowego testowania strukturalnego i funkcjonalnego zmontowanych pakietów. Dlatego programowanie in-line można traktować jako synonim programowania ISP.

Programatory gniazdowe, zwykle programujące układy w podstawkach przed przekazaniem ich do montażu, można traktować jako programatory off-line. Istnieją co prawda gniazdowe automatyczne programatory in-line programujące sekwencyjnie układy i podające je bezpośrednio do automatów montażowych pick & place. Programatory gniazdowe in-line nie przyjęły się jednak do powszechnego stosowania gdyż czas programowania współczesnych układów spowalnia linię produkcyjną.

ISP jednokanałowe
ISP wielokanałowe

Polecamy programatory

beeprog2c
BeeProg2C
• programowanie w gnieździe i ISP
• ponad 118 tys. układów
• update’y gratis
flashrunner II
FlashRunner II
• przy zakupie wybór bibliotek - dla pamięci lub wybranej rodziny mikrokontrolera
writenow
WriteNow! 1
• podstawowe biblioteki w cenie
• możliwość dokupywania bibliotek

Polecamy produkty firm

WG Electronics zapewnia w temacie programowania doradztwo i wsparcie techniczne oparte na ponad 30-letnim własnym doświadczeniu w projektowaniu, produkcji i dystrybucji programatorów oraz na doświadczeniu naszych renomowanych partnerów – wiodących światowych producentów takich urządzeń. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem Jak dobrać programator i do skorzystania z naszego selektora programatorów.