Programatory in-line

Programatory in-line to urządzenia przeznaczone do programowania układów w ramach procesu technologicznym montażu i testowania płyt elektronicznych. W oczywisty sposób można zaliczyć do nich wszystkie rozwiązania ISP, które z założenia zapisują zamontowane już na płytach układy przy końcu procesu produkcyjnego. Z założenia celem programowania ISP jest integracja tej operacji w ramach procesu produkcji, a naturalnym jest włączenie jej w proces testowania strukturalnego i funkcjonalnego zmontowanych pakietów. Dlatego programowanie in-line można traktować jako synonim programowania ISP.

Programatory gniazdowe, zwykle programujące układy w podstawkach przed przekazaniem ich do montażu, można traktować jako programatory off-line. Istnieją co prawda gniazdowe automatyczne programatory in-line programujące sekwencyjnie układy i podające je bezpośrednio do automatów montażowych pick & place. Programatory in-line nie przyjęły się jednak do powszechnego stosowania gdyż czas programowania współczesnych układów spowalnia linię produkcyjną.

WG Electronics jako autoryzowany dystrybutor renomowanych producentów programatorów układów półprzewodnikowych zaprasza do odwiedzenia stron poświęconych ofercie swoich partnerów w zakresie programatorów off-line.

•  Programatory ISP

WG Electronics zapewnia w temacie programowania układów doradztwo i wsparcie techniczne oparte na ponad 30 letnim własnym doświadczeniu w projektowaniu, produkcji i dystrybucji programatorów oraz na doświadczeniu naszych renomowanych partnerów – wiodących światowych producentów takich urządzeń. W szczególności przeprowadzamy analizy czasowe przewidywanego produkcyjnego procesu programowania dobierając stosowne metody programowania i konfigurację urządzeń.