Programatory produkcyjne

Programatory produkcyjne przeznaczone są do jednoczesnego programowania kilku lub nawet kilkudziesięciu układów w warunkach średnioseryjnej lub masowej produkcji. Są to wielogniazdowe lub wielokanałowe, ręczne lub automatyczne uniwersalne programatory obsługujące między innymi najnowsze pamięci Flash o dużej pojemności i szeroką gamę nowoczesnych mikrokontrolerów. W ofercie są zarówno urządzenia sterowane z komputera PC jak i programatory autonomiczne (wolnostojące). Są urządzenia programujące struktury poza układem docelowym (umieszczone w gnieździe programatora) jak i struktury już zamontowane na płytce drukowanej. Są programatory ręczne jak i wysoko wydajne automaty programujące. Oferowane produkty na tle konkurencji wyróżnia szybkość działania, tak krytyczna przy dzisiejszych olbrzymich pojemnościach stosowanych pamięci.

Z punktu widzenia produkcji bardzo wygodna jest możliwość inicjacji operacji programowania przyciskiem na obudowie programowani po włożeniu układu do podstawki bez konieczności każdorazowego użycia komputera. Rozwinięciem tej idei są programatory autonomiczne tzn. takie które mogą pracować samodzielnie bez podłączenia do komputera nadrzędnego np. co najmniej zachowując wcześniejsze nastawy i bufor danych po zaniku zasilania i programujące (kopiujące wzorzec) po inicjacji odpowiednim przyciskiem. Najbardziej zaawansowane programatory autonomiczne posiadają własny interfejs użytkownika (graficzny wyświetlacz dotykowy, klawiaturę, wyświetlacz, …) i bufor danych w pamięci flash lub na karcie SD. Mogą one pracować w ogóle bez dostępu do komputera.

Alternatywą na produkcji dla programatorów wielokrotnych może być podłączenie do jednego komputera nadrzędnego (ewentualnie za pomocą hub’a USB) kilku programatorów jednokrotnych. W ten sposób można stworzyć wielokrotny (wielogniazdowy) system programowania o ile tylko oprogramowanie sterujące programatorami może pracować w trybie multiprogramming tzn. z poziomu jednej kopii nadzorować jednocześnie pracę kilku programatorów. Taką możliwość dają np. rozwiązania firmy ELNEC.

WG Electronics jako autoryzowany dystrybutor renomowanych producentów programatorów układów półprzewodnikowych zaprasza do odwiedzenia stron poświęconych ofercie swoich partnerów w zakresie programatorów produkcyjnych. Oferowane produkty na tle konkurencji wyróżnia szybkość działania, tak krytyczna przy dzisiejszych olbrzymich pojemnościach stosowanych pamięci.

•  Programatory gniazdowe, wielokrotne, ręczne

•  Automaty programujące

•  Programatory ISP

•  Kopiarki kart SD i pamięci USB

Oprócz programatorów produkcyjnych, WG Electronics w swoim portfolio ma również uniwersalne jednokrotne, ręczne programatory inżynierskie, które można również stosować w małoseryjnej produkcji.

WG Electronics zapewnia w temacie programowania układów doradztwo i wsparcie techniczne oparte na ponad 30 letnim własnym doświadczeniu w projektowaniu, produkcji i dystrybucji programatorów oraz na doświadczeniu naszych renomowanych partnerów – wiodących światowych producentów takich urządzeń. W szczególności przeprowadzamy analizy czasowe przewidywanego produkcyjnego procesu programowania dobierając stosowne metody programowania i konfigurację urządzeń.

Więcej ogólnych rozważań w temacie programatorów pomocnych przy ich wyborze znaleźć można na naszej stronie informacyjnej programatory.info.