Programatory produkcyjne

Programatory produkcyjne są przeznaczone do programowania wielu układów jednocześnie w warunkach produkcyjnych przy dowolnych wolumenach produkcji od mało- do wielkoseryjnej. Są to głównie ręczne, uniwersalne programatory wielogniazdowe. W ofercie mamy takie urządzenia zarówno sterowane z komputera PC jak i programatory autonomiczne (wolnostojące). Dla produkcji masowej mamy wysoko wydajne automaty programujące. Oferowane produkty na tle konkurencji wyróżnia szybkość działania, tak krytyczna przy dzisiejszych olbrzymich pojemnościach stosowanych pamięci.

Alternatywą na produkcji dla programatorów wielogniazdowych może być podłączenie do jednego komputera nadrzędnego (ewentualnie za pomocą hub’a USB) kilku programatorów jednogniazdowych. W ten sposób można stworzyć wielokrotny system programowania o ile tylko oprogramowanie sterujące programatorami może pracować w trybie „multiprogramming” tzn. z poziomu jednej kopii nadzorować jednocześnie pracę kilku programatorów. Taką możliwość dają np. rozwiązania firmy ELNEC.

Innym rozwiązaniem dedykowanym do zastosowań produkcyjnych są wielokanałowe programatory ISP. Pozwalają programować układy w systemie docelowym - już zamontowane na płytach PCB. W naturalny sposób takie programatory integrują się w ramach automatycznych systemów testowania ATE. Proces programowania jest wtedy włączony w proces końcowego testowania pakietów.

Po przeciwnej stronie do urządzeń produkcyjnych są programatory inżynierskie przeznaczone do programowania pojedynczych układów w warunkach laboratoryjnych ale znajdujące też zastosowanie w małoseryjnej produkcji.

Wielogniazdowe
Automaty produkcyjne
ISP wielokanałowe

Polecamy programatory

beehive204
BeeHive204
• najtańszy w naszej ofercie
• ponad 119 tys. układów
• update’y gratis
beehive208s
BeeHive208S
autonomiczny (wolnostojący)
• ponad 119 tys. układów
• update’y gratis
bpm 2900
2900
• najszybszy na rynku
• rozwiązanie „topowe”

Polecamy produkty firm

WG Electronics zapewnia w temacie programowania doradztwo i wsparcie techniczne oparte na ponad 30-letnim własnym doświadczeniu w projektowaniu, produkcji i dystrybucji programatorów oraz na doświadczeniu naszych renomowanych partnerów – wiodących światowych producentów takich urządzeń. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem Jak dobrać programator i do skorzystania z naszego selektora programatorów.