Automaty programujące

Automaty programujące to urządzenia przeznaczone do przemysłowego wielkoseryjnego programowania układów. Przy mniejszych wolumenach produkcji należy stosować programatory ręczne.

W automatach układy scalone są umieszczane w gniazdach programujących automatycznie przez roboty – manipulatory. Typowo układy do programowania mogą być pobierane automatycznie z tub, tacek lub taśm. Przy tym na wejściu stosowane mogą być automatyczne podajniki tacek lub tub. Po zaprogramowaniu układy też automatycznie są wyjmowane z gniazd. Mogą być wtedy poddane inspekcji optycznej, oznaczone etykietą lub laserem i zapakowane do tacek lub taśm.

W programowaniu ISP klasyfikacja urządzeń na ręczne i automatyczne nie jest tak jednoznaczna. Za programatory ręczne uznajemy takie rozwiązania, w których układ docelowy podłączamy do i odłączamy od programatora ręcznie. Jednak programatory ISP możemy uznać za automatyczne, gdy proces programowania układów jest zintegrowany w produkcyjnym cyklu technologicznym np. z funkcjonalnym testowaniem końcowym w testerach ATE.

WG Electronics jako autoryzowany dystrybutor renomowanych producentów programatorów układów półprzewodnikowych zaprasza do odwiedzenia stron poświęconych ofercie swoich partnerów w zakresie automatów programujących. Oferowane produkty na tle konkurencji wyróżnia szybkość działania, tak krytyczna przy dzisiejszych olbrzymich pojemnościach stosowanych pamięci.

•  Automaty programujące

•  Automatyczne kopiarki kart SD

•  Programatory ISP

WG Electronics zapewnia w temacie programowania układów doradztwo i wsparcie techniczne oparte na ponad 30 letnim własnym doświadczeniu w projektowaniu, produkcji i dystrybucji programatorów oraz na doświadczeniu naszych renomowanych partnerów – wiodących światowych producentów takich urządzeń. W szczególności przeprowadzamy analizy czasowe przewidywanego produkcyjnego procesu programowania dobierając stosowne metody programowania i konfigurację urządzeń.