Automaty programujące

Automaty programujące to urządzenia przeznaczone do przemysłowego wielkoseryjnego programowania układów. Przy mniejszych wolumenach produkcji należy stosować programatory ręczne.

W automatach układy scalone są umieszczane w gniazdach programujących automatycznie przez roboty – manipulatory. Typowo układy do programowania mogą być pobierane automatycznie z tub, tacek lub taśm. Przy tym na wejściu stosowane mogą być automatyczne podajniki tacek lub tub. Po zaprogramowaniu układy też automatycznie są wyjmowane z gniazd. Mogą być wtedy poddane inspekcji optycznej, oznaczone etykietą lub laserem i zapakowane do tacek lub taśm.

W programowaniu ISP klasyfikacja urządzeń na ręczne i automatyczne nie jest tak jednoznaczna. Za programatory ręczne uznajemy takie rozwiązania, w których układ docelowy podłączamy do i odłączamy od programatora ręcznie. Programatory ISP możemy uznać za automatyczne, gdy proces programowania układów jest zintegrowany w produkcyjnym cyklu technologicznym z końcowym testowaniem funkcjonalnym w automatycznych testerach ATE.

Automaty produkcyjne

Polecamy automaty

bpm 3901
3901
• najtańszy automat firmy BPM
• 1100 układów na godzinę
bpm 310
BPM310
• najnowocześniejszy automat 10-tej generacji
• 1432 układów na godzinę

Polecamy produkty firmy

WG Electronics zapewnia w temacie programowania doradztwo i wsparcie techniczne oparte na ponad 30-letnim własnym doświadczeniu w projektowaniu, produkcji i dystrybucji programatorów oraz na doświadczeniu naszych renomowanych partnerów – wiodących światowych producentów takich urządzeń. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem Jak dobrać programator i do skorzystania z naszego selektora programatorów.