Programatory gniazdowe

Programatory gniazdowe to urządzenia programujące układy scalone przed ich zamontowaniem na płytce drukowanej lub w urządzeniu. Operacja programowania odbywa się w gnieździe, które stanowi podstawka zaciskowa dopasowana do typu obudowy układu. Zwykle programator ma wielostykowe złącze lub podstawkę uniwersalną np. typu DIP-48 w które wkłada się odpowiedni adapter – przejściówkę. Dlatego dobierając programator należy sprawdzić nie tylko czy programator obsługuje nasz układ ale jaka przejściówka jest potrzebna.

WG Electronics jako autoryzowany dystrybutor renomowanych producentów programatorów układów półprzewodnikowych zaprasza do odwiedzenia stron poświęconych ofercie swoich partnerów w zakresie programatorów gniazdowych.

•  Programatory gniazdowe, wielokrotne, ręczne i automatyczne

•  Kopiarki kart SD i pamięci USB

Alternatywą dla programatorów gniazdowychprogramatory ISP, programujące układy scalone w układzie docelowym już po ich zamontowaniu na płytce drukowanej. Jeszcze niedawno się wydawało, że wyprą one programatory gniazdowe. Układy zapisywać można bowiem w produkcyjnym ciągu technologicznym np. w fazie końcowego testowania zmontowanego pakietu. Jednak olbrzymie pojemności współczesnych pamięci Flash i czas ich zaprogramowania metodą ISP spowalnia cały proces często do nieakceptowalnych granic.

Programatory gniazdowe można podzielić na:

WG Electronics zapewnia w temacie programowania doradztwo i wsparcie techniczne oparte na ponad 30 letnim własnym doświadczeniu w projektowaniu, produkcji i dystrybucji programatorów oraz na doświadczeniu naszych renomowanych partnerów – wiodących światowych producentów takich urządzeń.