Programatory gniazdowe

Programatory gniazdowe to urządzenia programujące układy scalone przed ich zamontowaniem na płytce drukowanej lub w urządzeniu. Operacja programowania odbywa się w gnieździe, które stanowi podstawka zaciskowa dopasowana do obudowy układu. Zwykle programator ma wielostykowe złącze lub zaciskana podstawkę uniwersalną np. typu DIP-48, w które wkłada się, jeśli potrzeba, odpowiedni adapter dopasowujący – przejściówkę. Dlatego dobierając programator należy sprawdzić nie tylko czy programator obsługuje nasz układ ale również jaka przejściówka jest potrzebna. Więcej ogólnych informacji o adapterach można znaleźć w artykule Adaptery do programatorów.

Programatory gniazdowe można podzielić na:

Alternatywą dla programatorów gniazdowych są programatory ISP, programujące układy scalone w układzie docelowym już po ich zamontowaniu na płytce drukowanej. Jeszcze niedawno się wydawało, że wyprą one programatory gniazdowe. Układy zapisywać można bowiem w produkcyjnym ciągu technologicznym np. w fazie końcowego testowania zmontowanego pakietu. Jednak olbrzymie pojemności współczesnych pamięci NAND Flash i czas ich zaprogramowania metodą ISP spowalnia cały proces często do nieakceptowalnych granic. Dlatego ciągle polecamy programatory gniazdowe.

Jednogniazdowe
Wielogniazdowe
Automaty produkcyjne

Polecamy programatory

smartprog2
Smartprog2
• najtańszy w naszej ofercie
• ponad 37 tys. układów
• update’y gratis
beeprog2c
BeeProg2C
• najlepszy stosunek szybkości do ceny
• ponad 118 tys. układów
• update’y gratis

Polecamy produkty firmy

WG Electronics zapewnia w temacie programowania doradztwo i wsparcie techniczne oparte na ponad 30-letnim własnym doświadczeniu w projektowaniu, produkcji i dystrybucji programatorów oraz na doświadczeniu naszych renomowanych partnerów – wiodących światowych producentów takich urządzeń. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem Jak dobrać programator i do skorzystania z naszego selektora programatorów.