Programatory USB

Programatory USB to urządzenia do trwałego zapisu układów pamięci, mikrokontrolerów i układów PLD komunikujące się z komputerem PC nadzorującym ich pracę za pośrednictwem standardowego interfejsu USB. Ten sposób komunikacji jest w tej chwili najpopularniejszy zarówno dla programatorów gniazdowych jak i programatorów ISP. Jest on wykorzystywany zarówno w najprostszych programatorach jakim są przykładowo adaptery USB-JTAG, jak i w rozbudowanych urządzeniach produkcyjnych.

Interfejs USB umożliwia podłączenie do jednego komputera nadrzędnego kilku programatorów jednogniazdowych lub jednokanałowych. W ten sposób można stworzyć wielogniazdowy lub wielokanałowy system programowania o ile tylko oprogramowanie sterujące programatorami może z poziomu jednej kopii nadzorować jednocześnie pracę kilku programatorów. Taką możliwość dają na przykład rozwiązania firmy ELNEC.

Oprócz programatorów USB WG Electronics w swoim portfolio posiada również programatory LAN.

Jednogniazdowe
Wielogniazdowe

Polecamy programatory

smartprog2
Smartprog2
• najtańszy w naszej ofercie
• ponad 37 tys. układów
• update’y gratis
beeprog2c
BeeProg2C
• najlepszy stosunek szybkości do ceny
• ponad 118 tys. układów
• update’y gratis

Polecamy produkty firmy

WG Electronics zapewnia w temacie programowania doradztwo i wsparcie techniczne oparte na ponad 30 letnim własnym doświadczeniu w projektowaniu, produkcji i dystrybucji programatorów oraz na doświadczeniu naszych renomowanych partnerów – wiodących światowych producentów takich urządzeń. I tak, więcej informacji o programowaniu pamięci Flash zawarliśmy m.in. w artykułach Programowanie Flash i Jak dobrać programator. Zachęcamy też do skorzystania z naszego selektora programatorów.