Programatory ręczne

Programatory ręczne w powszechnym rozumieniu to programatory gniazdowe, w których kolejne programowane układy są umieszczane w podstawkach i po zaprogramowaniu usuwane z podstawek ręcznie. Mogą to być programatory jednokrotne inżynierskie i produkcyjne wielokrotne. Jak wskazuje praktyka programatory ręczne są wystarczające dla prac projektowych, serwisowych i produkcyjnych do średniej skali produkcji. Dopiero w produkcji wielkoseryjnej znajdują zastosowanie automaty programujące, gdzie układy w podstawkach umieszcza robot – manipulator.

W programatorach ISP za programatory ręczne uznajemy takie rozwiązania, w których układ docelowy podłączamy do i odłączamy od programatora ręcznie. Jednak istotą i celem programowania ISP jest integracja w ciagu technologicznym produkcji np. z funkcjonalnym testowaniem końcowym w automatycznych testerach ATE. W takich przypadkach klasyfikacja czy jest to już automatyczny proces programowania nie jest jednoznaczna.

WG Electronics jako autoryzowany dystrybutor renomowanych producentów programatorów układów półprzewodnikowych zaprasza do odwiedzenia stron poświęconych ofercie swoich partnerów w zakresie programatorów ręcznych. Oferowane produkty na tle konkurencji wyróżnia szybkość działania, tak krytyczna przy dzisiejszych olbrzymich pojemnościach stosowanych pamięci.

•  Programatory gniazdowe

•  Programatory ISP

•  Kopiarki kart SD i pamięci USB

WG Electronics zapewnia w temacie programowania układów doradztwo i wsparcie techniczne oparte na ponad 30 letnim własnym doświadczeniu w projektowaniu, produkcji i dystrybucji programatorów oraz na doświadczeniu naszych renomowanych partnerów – wiodących światowych producentów takich urządzeń.