Programatory ręczne

Programatory ręczne w powszechnym rozumieniu to programatory gniazdowe, w których kolejne programowane układy są umieszczane w podstawkach i po zaprogramowaniu usuwane z podstawek ręcznie. Mogą to być programatory jednogniazdowe - inżynierskie i programatory wielogniazdowe - produkcyjne. Jak wskazuje praktyka programatory ręczne są wystarczające dla prac projektowych, serwisowych i produkcyjnych do średniej skali produkcji. Dopiero w produkcji wielkoseryjnej znajdują zastosowanie automaty programujące, gdzie układy w podstawkach umieszcza robot – manipulator.

W programatorach ISP za programatory ręczne uznajemy takie rozwiązania, w których układ docelowy podłączamy do i odłączamy od programatora ręcznie. Jednak istotą i celem programowania ISP jest integracja w ciągu technologicznym produkcji np. z funkcjonalnym testowaniem końcowym w automatycznych testerach ATE. W takich przypadkach klasyfikacja czy jest to już automatyczny proces programowania nie jest jednoznaczna.

Jednogniazdowe
Wielogniazdowe
ISP jednokanałowe
ISP wielokanałowe

Polecamy programatory

smartprog2
Smartprog2
• najtańszy w naszej ofercie
• ponad 37 tys. układów
• update’y gratis
beeprog2c
BeeProg2C
• najlepszy stosunek szybkości do ceny
• ponad 118 tys. układów
• update’y gratis

Polecamy produkty firm

WG Electronics zapewnia w temacie programowania doradztwo i wsparcie techniczne oparte na ponad 30-letnim własnym doświadczeniu w projektowaniu, produkcji i dystrybucji programatorów oraz na doświadczeniu naszych renomowanych partnerów – wiodących światowych producentów takich urządzeń. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem Jak dobrać programator i do skorzystania z naszego selektora programatorów.