Programatory specjalizowane

Programatory specjalizowane to urządzenia obsługujące zazwyczaj jeden typ układów lub układy jednego producenta. Ten typ programatorów znajduje zastosowanie w wąskim obszarze tanich i ściśle dedykowanych, do jednego typu układów, rozwiązań. Czasami takie dedykowane rozwiązania są oferowane przez samych producentów półprzewodników. Ograniczeń typu obsługiwanych układów nie mają programatory uniwersalne.

WG Electronics jako autoryzowany dystrybutor renomowanych producentów programatorów układów półprzewodnikowych zaprasza do odwiedzenia stron poświęconych ofercie swoich partnerów w zakresie programatorów specjalizowanych.

•  Programatory gniazdowe, jednokrotne, ręczne

•  Programatory ISP

Programatory specjalizowane mają współcześnie często taką samą konstrukcję jak programatory uniwersalne tzn. w przypadku gniazdowych opartą o uniwersalne pin drivery lub w przypadku ISP opartą o uniwersalne kanały dostępu. Czasami wręcz jest to ten sam hardware tylko funkcjonalnie programowo ograniczony. Decydując się więc dziś na tańsze specjalizowane rozwiązanie warto rozpoznać przyszłe możliwości upgrade’u do bardziej funkcjonalnego programatora uniwersalnego. Prawdopodobnie rozwój firmy nie zatrzyma się na dziś wybranym układzie bo spektrum programowalnych układów stale rośnie. Wybór rozwiązania specjalizowane ma więc sens tylko z punktu widzenia redukcji kosztów na danym etapie rozwoju firmy lub w konkretnym projekcie.

WG Electronics zapewnia w temacie programowania doradztwo i wsparcie techniczne oparte na ponad 30 letnim własnym doświadczeniu w projektowaniu, produkcji i dystrybucji programatorów oraz na doświadczeniu naszych renomowanych partnerów – wiodących światowych producentów takich urządzeń.