Programatory specjalizowane

Programatory specjalizowane to urządzenia do trwałego zapisu układów pamięci (E)EPRROM i FLASH, mikrokontrolerów i programowalnych struktur logicznych PLD ale obsługujące zazwyczaj jeden typ układów lub układy jednego producenta. Ten typ programatorów znajduje jeszcze zastosowanie w wąskim obszarze tanich i ściśle dedykowanych rozwiązań. Czasami są one oferowane w niskich cenach przez samych producentów półprzewodników.

Programatory specjalizowane mają współcześnie często taką samą konstrukcję jak programatory uniwersalne tzn. w przypadku gniazdowych opartą o uniwersalne pin drivery, a w przypadku ISP opartą o uniwersalne kanały dostępu. Czasami wręcz jest to ten sam hardware tylko funkcjonalnie programowo ograniczony. Decydując się więc dziś na tańsze specjalizowane rozwiązanie warto rozpoznać przyszłe możliwości upgrade’u do bardziej funkcjonalnego programatora uniwersalnego. Prawdopodobnie rozwój firmy nie zatrzyma się na dziś wybranym układzie bo spektrum programowalnych układów stale rośnie. Wybór rozwiązania specjalizowanego ma więc sens tylko z punktu widzenia redukcji kosztów na danym etapie rozwoju firmy lub w konkretnym projekcie.

WG Electronics na dzień dzisiejszy nie oferuje programatorów specjalizowanych. Praktycznie bowiem zostały one wyparte przez programatory uniwersalne. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych partnerów.

WG Electronics zapewnia w temacie programowania doradztwo i wsparcie techniczne oparte na ponad 30-letnim własnym doświadczeniu w projektowaniu, produkcji i dystrybucji programatorów oraz na doświadczeniu naszych renomowanych partnerów – wiodących światowych producentów takich urządzeń. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem Jak dobrać programator i do skorzystania z naszego selektora programatorów.