Programatory eMMC

Programatory eMMC to urządzenia do zapisu układów scalonych pamięci typu eMMC. Umożliwiają przy tym ich konfigurowanie i odczyt. Układy scalone eMMC są pamięciami NAND Flash zintegrowanymi z ich kontrolerem. Cechą układów eMMMC jest więc też wielka pojemność pamięci, a co za tym idzie długi czas zapisu i odczytu całego obszaru. Z punktu widzenia użytkownika wbudowany kontroler eliminuje większość problemów spotykanych przy obsłudze samych układów NAND. Jednak obsługa wewnętrznych rejestrów konfiguracyjnych, zarządzanie kilkoma przestrzeniami adresowymi i chronionym hasłem obszarem RPMB wymaga od programatora implementacji odpowiednich mechanizmów, co nie wszyscy producenci zapewniają. Dlatego poszukując programatora dla swoich zastosowań, jako kryterium wyboru należy wziąć pod uwagę nie tylko pojemność stosowanych układów, czy szybkość programatora w kontekście strukturalnej szybkości zapisu samych układów ale co najważniejsze możliwość obsługi pełnego spectrum wbudowanych funkcjonalności układów eMMC oraz dużych plików i partycji. Tylko nowoczesny programator uniwersalny z wbudowaną pamięcią buforową podoła temu zadaniu. Istotna jest przy tym strategia producenta w zakresie aktualizacji oprogramowania (najlepiej jak jest gratis). Trzeba bowiem mieć na uwadze fakt, że ciągle pojawiają się nowe typy układów, często zmienia się wbudowany w układy eMMC fimware co wymaga implementacji nowych algorytmów i funkcjonalności w oprogramowaniu programatora. Wsparcie producenta i dystrybutora będzie niezbędne.

Programatory jednogniazdowe
Programatory wielogniazdowe
Automaty produkcyjne
Rozwiązania ISP

Polecamy programatory

beeprog2c
BeeProg2C
• dla pojemności do 16 GB
• renomowana jakość przy rozsądnej cenie
• update’y gratis
beeprog3
BeeProg3
• dla pojemności do 16 GB
• najlepszy stosunek szybkości do ceny
• update’y gratis

Polecamy produkty firm

WG Electronics zapewnia w temacie programowania doradztwo i wsparcie techniczne oparte na ponad 30 letnim własnym doświadczeniu w projektowaniu, produkcji i dystrybucji programatorów oraz na doświadczeniu naszych renomowanych partnerów – wiodących światowych producentów takich urządzeń. I tak, więcej informacji o programowaniu pamięci Flash zawarliśmy m.in. w artykule Programowanie Flash. Zachęcamy też do skorzystania z naszego selektora programatorów.

Oferujemy też odpłatne dedykowane zdalne szkolenia, pozwalające w pełni zgłębić złożoność układów eMMC. W zależności od potrzeb skupiamy się na oczekiwanych przez klienta zagadnieniach. Zdobyta wiedza pozwoli o wiele skuteczniej obsługiwać pamięci eMMC przy projektowaniu, w serwisach i na produkcji. Prosimy o kontakt w sprawie ewentualnego ustalenia terminu i kosztów.